Tirana me fat për Romën dhe Murinjon, mundin Fejenordin dhe fitojnë Ligën e Konferencës

Tirana doli të jetë me fat për Hoze Murinjon dhe Romën, skuadër kjo që mundi Fejenordin holandez në finalen e madhe të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. “Ujkeshës romake” i mjaftoi një gol i Zaniolos, i shënuar në minutën e 32-të për të fituar trofeun e parë të kompeticionit më të

E pamerituar, Nuhiu me Dritën e tij eliminohen fare në fund nga gjigandët holandez të Fejenordit! Drita e Gjilanit, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, pa meritë u eliminuan nga Liga e Konferencës, edhe atë nga një skuadër gjigande, siç është Fejenordi holandez, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit 0:0 në Prishtinë, skuadra

Tre gjigandët holandez në luftë për transferimin e adoleshentit më të shtrenjtë shqiptar

Driblimet e Zhegrovës, golat e Kollollit dhe asistet e Zenelit ndoshta kanë kaluar në plan të dytë shumë futbollistë në radhët e Kosovës. Por në Gjermani janë të bindur se kjo verë do të jetë shumë e nxehtë për një prej talenteve të shumtë që ka në radhët e përfaqësueses

Golat e grupit “F”, Siti i frikshëm, dështon Napoli (VIDEO)

Pas fitores së thellë në kampionat gjatë fundjavës, Mançester Siti ka shënuar edhe një fitore tjetër të thellë, kësaj rradhe ne ndeshjet e Ligës së Kampionëve, shkruan “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Pep Guardiola sonte në Roterdam demoluan Fejenordin, duke shënuar fitore me rezultatin 4:0. Për dallim nga ndeshja ndaj Liverpullit