Pas trajnerit Ramadani, nga Egnatia largohen edhe dy futbollistë nga Maqedonia

Pas largimit të trajnerit Zekirja Ramadani, te Egnatia kanë ndodhur një sër largimesh, përfshirë këtu edhe dy të fundit, me protagoistë futbollistët nga Maqedonia e Veriut, Filip Duranski dhe Demir Imeri. Që të dyve u ka skaduar kontrata me skuadrën nga Rrogozhina, mirëpo informacionet e “infOSport.mk”, flasin se të njëjtit nuk

Ramadani te Egnatia transferoi mesfushorin Filip Duranski

Filip Duranski është futbollisti i rradhës nga Maqedonia që do të luaj në futbollin e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori 30-vjeçar ka firmosur kontratë deri në fund të sezonit me skuadrën e Egnatias, skuadër kjo që udhëhiqet nga strategu shkupjan  Zekirja Ramadani. Duranski te Egnatia u transferua me ndërmjetësim të Ertan Demirit,