Gentiana Roçi “tripletë” ndaj PK-35 Vanta

Gentiana Roçi ka rezultuar deçizive në fitoren 7:0 të Kups përballë skuadrës së PK-35 Vanta, duke realizuar 3 gola, njofton “infOSport.mk”. Struganja ishte e pandalshme për futbollistet kundërshtare në ndeshjen e “play-off”, duke i siguruar 3 pikë shumë të mëdha skuadrës së Kups, që aktualisht kryeson renditjen me 56 pikë. Ndryshe serinë

Gentiana Roçi protagoniste absolute në debaklin e femrave të vendit ndaj Serbisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll në konkurrencë të femrave ka pësuar debakël në transfertën në Lazarevac, teksa u mund 8:1 nga Serbia në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2021, njofton “infOSport.mk”. Te përfaqësuesja e Maqedonisë protagoniste absolute doli të jetë futbollistja shqiptare, njëherit kapitene e skuadrës, Gentiana

Gentiana Roçi “dopietë” në fitoren e Maqedonisë ndaj Kazakistanit

Gentiana Roçi dhe Natasha Andonova patën fjalën kryesore në takimin e dytë kualifikuese, që përfaqësuesja e femrave të Maqedonisë në futboll e zhvilloi sot kundër Kazakistanit në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja shënuan nga dy gola në fitoren 4:1 të Maqedonisë, që njëherit ishte fitorja e parë në kuadër të