Tre futbollistët më të mirë afrikan ndanë çmimin e Këpucës së Artë në Premierligë

Тre futbollistët më të mirë të Afrikës për vitin e kaluar, Mohamed Sallah, Sadio Mane dhe Pier Emerik Obamejang, kanë ndarë çmimin e “Këpucës së Artë” në Premierligë, teksa që të tre kishin shënuar nga 22 gola në krye të listës së golashënuesve për edicionin 2018/2019. Para ndeshjeve të sotme, Mohamed