Granit Xhaka në qendër të kritikave, Evra: Henry fiku TV, nuk sheh Arsenalin për shkak tij

Arsenali u mund në shtëpi nga Bërnli një ditë më parë dhe në shënjestër ka përfunduar mesfushori, Granit Xhaka. Futbollisti shqiptarë, i cili është pjesë e kombëtares së Zvicrës, bëri nëj gjest antisportiv, duke i futur duart në fyt njërit prej lojtarëve kundërshtarë. Normalisht kjo nuk mund të falej nga arbitri dhe