Iliçiç mund i vetëm Valencian midis “Mestaljas” së zbrazët (VIDEO)

Skuadra e Atalantas ka regjistruar edhe fitoren e dytë ndaj Valencias në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, duke vazhduar në këtë mënyrë me plotë meritë për në fazën tjetër, njofton “infOSport.mk”. Mbi të gjithë sonte në Mestaljan e zbrazët për shkak koronavirusit, ishte slloveni Josip Iliçiç, i

Iliçiç u barazua me Messin dhe Agueron

Me tre golat e shënuar në fitoren 6:2 ndaj Sasuolos, slloveni i Atalantas, Josip Iliçiç u bë vetëm futbollisti i tretë që ka realizuar hat-trik nga kampionatet e rëndësishme europiane. Dy të tjerët janë argjentinasit, Lionel Messi i Barcelonës dhe Serhio Aguero i Mançester Sitit. Edhe më interesant është fakti se Iliçiç që