Olimpiada Dimërore më 2026 do të mbahet në Itali

Millano dhe Kortina d'Ampezo do të jenë dy qytetet nikoqire të Lojërave Olimpike dhe Paralimpike Dimërore, më 2026. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar votoi për ofertën e dy qyteteve italiane, përballë asaj të kryeqytetit suedez, Stokholmit. "Urime Millanos dhe Kortinas. Presim të kemi Lojëra të jashtëzakonshme në një vend tradicional të sporteve dimërore", tha

Futbollist 13-vjeçar me gjestin e bërë, shembull edhe për profesionistët (VIDEO)

Edhe pse Nikolo është vetëm 13-vjeç, ai me veprimin e bërë është me të vërtetë për t’u marrë shembull edhe nga futbollistët profesionistë. 13-vjeçari Nikolo, lojtar i ASD La Pelota Aprilia në Itali, fitoi një 11-metërsh të akorduar nga arbitri, megjithatë ai ishte i mendimit se kundërshtari nuk i kishte shkaktuar

Italisë i mjaftoi goli i Kandrevas, Shqipëria mbyll eliminatoret me humbje (VIDEO)

Shqipëria është mposhtur sonte nga Italia, edhe pse është përballur si e barabartë ndaj katër herë kampionëve të botës. “Kuqezinjtë” e drejtuar nga Kristian Panuçi tentuan në pjesën e parë nga distanca të zgjidhin ndeshjen me Hysajn, Grezdën dhe Sadikun, mirëpo nuk i’a dolën, teksa “axurrët” në pjesën e dytë arritën