Doan Osmani shpallet kampion Ballkanik! Isha i bindur në këtë titull (VIDEO)

Karateisti nga Gostivari Doan Osmani është shpallur kampion Ballkanik në kategorinë U21, njofton “infOSport.mk”. 19-vjeçari ishte superior në këtë kampionat për kadet dhe junior, i cili po mbahet në Herceg Novi të Malit të Zi, ndërsa në luftën finale deri në 75 kg ai mundi malazezin Nikola Maloviç. Ishte kjo një