Guxim, pasion dhe zemër!Slovenia pushtoi Evropën për titullin e parë në basketboll

Slovenia është kampionja e re e Evropës në basketboll, pasi sonte në finalen e madhe të zhvilluar në palestrën “Sinan Erdem Dome” në Stamboll mundi Serbinë me rezultatin 93:85, shkruan “infOSport.mk”. Është ky titulli i parë për Sloveninë në një event të këtillë, ku më i merituar ishte kapiteni Dragiç, i