Gjesti racist mesfushorit të Kolumbisë i kushtojë 5 ndeshje pezullim

FIFA ka marrë vendimin final për incidentin e ndeshjes miqësore midis Kolumbisë dhe Koresë së Jugut të zhvilluar muajin e kaluar. Mesfushori kolumbian i Boka Xhuniors, Edvin Kardona kishte fyer futbollistët koreano-jugorë duke bërë një gjest racist. Ai tërhoqi sytë duke i zgjatur për të imituar “aziatikët”. Vendimi i institucionit më të