Klop ka piketuar transferimin e parë për verën e ardhshme, vjen nga “Serie A”

Siç raporton “Calciomercato”, Liverpulli i është bashkuar Barcelonës dhe Real Madridit në garën për yllin e Napolit, Fabian Ruiz. Strategu gjerman, Jurgen Klop e ka piketuar atë si përforcimin e parë për verën e ardhshme, mirëpo Ruiz nuk është aspak i lirë. Spanjolli vlerësohet 70 milionë euro dhe kjo shifër mund të