Hidhet shorti për eliminatoret e Botërorit, ja kundërshtaret e Shqipërisë

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për ndeshjet e fazës kualifikuese të Kupës së Botës për femra.  Kombëtarja shqiptare e drejtuar nga trajneri, Armir Grima bënë pjesë në “Grupin 2” së bashku edhe me rivalet e Zvicrës, Skocisë, Polonisë dhe Bjellorusis Ky grup ku bën pjesë edhe Shqipëria pritet të