Fabregas largohet nga Monako dhe transferohet në “Serie B”

Cesk Fabregas është larguar nga Monako pas tri viteve qëndrim në Francë. Mesfushori spanjoll ka vendosur që ta provoj veten në futbollin italian, edhe atë në Serie B. 35-vjeçari ka arritur tanimë marrëveshje përfundimtare me skuadrën e Komo. Ka qenë eksperti i transferimeve, Fabricio Romano që ka njoftuar se marrëveshja përfundimtare