Muriqi rrëfehet për luftën në Kosovë: “Vetëm Allahu na ka mbrojtur”

Mediumi Italian ‘Mondonaapoli’ ka shkruar për sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës dhe njëherit anëtarë i skuadrës së njohur turke të Fenerbahçes, Vedat Muriqin. Kjo pasi që skuadra italiane Napoli raportohet se edhe zyrtarisht ka filluar bisedimet për transferimin e sulmuesit prizrenas, i cili në edicionin e tij të parë me fanellën