Vjen largimi i parë nga rradhët e skuadrës kampione të Ballkanit!

Pasi u shpall kampion i Kosovës me skuadrën e Ballkanit të drejtuar nga Ilir Daja, fantazisti Nazmi Gripshi mund të shpallë “divorcin” me skuadrën nga Suhareka, shkruan “panoramasport”. Ish-mesfushori i Teutës dhe i Skënderbeut është pranë transferimit te skuadra e sapo shpallur kampione e Shqipërisë, Tirana. 24-vjeçari durrsak është një njohës i

Pas dyshes Jashanica-Gripshi, Ballkani transferon edhe një tjetër lojtar të Skënderbeut!

Pas Bajram Jashanicës dhe Nazmi Gripshit, skuadra kosovare e Ballkanit nga rradhët e Skënderbeut ka arritur që të marrë edhe futbollistin e talentuar, 19-vjeçarin Leonat Vitija, njofton “infOSport.mk”. 19-vjeçari prej një sezoni është pjesë e korçarëve, ku zbriti vetëm pesë herë në fushë. Ballkani ka besim në aftësitë e mbrojtësit nga