Ngjarje e rëndë, në një aksident tragjik humb jetën ish-futbollisti i Milanit

Një aksident tragjik tronditi botën e futbollit në Itali. Ish-futbollisti i të rinjve të Milanit, Simonlunka Agacone (39-vjeç) dhe Mateo Raveto (36-vjeç), humbën jetën pasi goditën disa derra të egër me makinë, duke dalë jashtë rrugës, gjatë mesanatës, teksa nuk arritën t’i mbijetonin plagëve të marra. Agacone, i lindur në Borgomanero,