Milani rikthen Paton!

Skuadra italiane e Milanit do të tentojë të rikthejë brazilianin Aleksandre Pato, njofton ‘Gazzetta dello Sport’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Sipas këtij burimi, sulmuesi brazilian shihet si alternativë për transferimin e dështuar të Zlatan Ibrahimoviç nga LA Galaksi, dhe të Fabio Kualjarelas, i cili nënshkroi kontratë të re me Sampdorian. Aktualisht Pato është pjesë

Pato nuk përjashton rikthimin te Milani

Sulmuesi brazilian, Aleksandre Pato i cili aktualisht luan në kampionatin kinez, nuk ka përjashtuar mundësinë që një ditë të rikthehet te Milani. Futbollisti brazilian ishte një ndër futbollistët më të talentuar në fillimin e karrierës së tij, ku përveç Milanit kishte luajtur edhe me skuadrat e Internacional, Konrinthians, Sao Paolo, Çelzi