Vozniacki fituese e Australian Open

Tenistja daneze, Karolin Vozniacki, ka triumfuar në turneun e femrave në tenis, Australian Open në Melburn, pasi në finalen e madhe mundi rivalen nga Rumania, Simona Halep, me rezultatin 2:1 në seta, 7:6, 3:6 dhe 6:4. Sfida ishte mjaft e luftuar dhe spektakolare, ndërsa setin e parë Vozniacki e mori me