Dhunë në futbollin e të rinjëve në Shqipëri (VIDEO)

Ka degjeneruar në dhunë ndeshja midis ekipeve të Superligës shqiptare U-19, Football Republic dhe Teutës. Ndeshja u mbyll me barazim 2:2, por kur rwzultati ishte 1:1 arbitri akordoi një penallti për Football Republic i cili u shndërrua në gol nga Hodo. Megjithatë mysafirët në minutën e tretë shtesë barazuan me anë

Kryetari i FFK-së i Vendosur: “Nëse nuk intonohet Himni i Kosovës me Spanjën, Kthehemi në Shpi”

Mbrëmjen e sotme me fillim në ora 20:45 Përfaqësuesja e Kosovës do të zbres në fushë për të zhvilluar ndeshjen kundër Spanjës në Seviljë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Një nga çështjet që u komentua më së shumti në prag të kësaj sfide, ishte nëse Spanja do të

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Andi Lila me post të rëndësishëm te PD

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka emëruar ish-futbollistin e kombëtares shqiptare Andi Lila koordinator të PD për sportin. Andi Lila është një ndër figurat publike që është i përfshirë në politikë dhe ka shprehur publikisht angazhimin e tij në Partinë Demokratike. Andi Lila ka deklaruar më herët se synon krijimin e

Një tjetër futbollistë i kombëtares shqiptare në dyshim për ndeshjen me San Marinon!

Shqipëria sot do të zhvillojë edhe ndeshjen e tretë në kuadër të eliminatoreve për Botërorin e vitit 2022 të Katarit, teksa përballë do të ketë një kundërshtar si San Marino, ku fitorja është detyrim. Në prag të kësaj sfide, Kombëtarja shqiptare ditën e djeshme zhvilloi seancën zyrtare stërvitore. Stafi teknik dhe

Finalja e Kupës së Italisë ndryshon lokacion, ja ku do të zhvillohet!

Finalja e Kupës së Italisë ka ndryshuar lokacion. Edhe pse ishte paraparë të zhvillohet në stadiumin Olimpik të Romës, e njëjta sipas “La Repubblica”,  do të zhvillohet në stadiumin “Mapei” në Rexhio Emilia. Në fakt, rajoni i Emilia-Romanja e fitoi këtë të drejtë falë një operacioni sponsorizimi që do t’i garantojë

Milan, Juventus apo Inter? Xheko tashmë ka zgjedhur skuadrën e tij të re!

Sulmuesi Edin Xheko në verë edhe përfundimisht do të largohet nga rradhët e Romës. Duke pasur parasysh kualitetit e tij, gara ka qenë shumë e nxehtë, por tashmë mesa duket është mësuar ardhmëria e tij. Inter po mendon për transferimin e tij gjatë kësaj vere dhe tashmë ka gati ofertën për

Ronaldo a je ti? E pabesueshme çfarë ka humbur portugezi përballë Luksemburgut!!! (VIDEO)

Portugalia ka fituar me rezultat 3:1 në transfertën ndaj Luksemburgut në ndeshjen e grupit “A”, e vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës “Qatar 2022”. Ylli i “luzitanëve”,  Kristiano Ronaldo nuk kishte gjetur golin në dy ndeshjet e para kundër Azerbajxhanit dhe Serbisë, ndërsa e gjeti përballë Luksemburgut. Ronaldo shënoi golin e

Menaxheri dardan turpëron gazetarin spanjoll dhe e detyron t’ia thotë emrin Kosovës! (VIDEO)

Të mërkurën Kosova do të zbresë në fushë ndaj Spanjës, në kuadër të Grupit B kualifikues për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar. Meqenëse Spanja nuk e ka njohur Pavarësinë e Kosovës, trajtimi që i kanë bërë mediat spanjolle nuk ka qenë aspak i këndshëm, madje gazeta

Tjetër largim nga kombëtarja shqiptare!

Futbollisti tetovar, Nedim Bajrami është larguar nga grumbullimi më Kombëtaren e Shqipërisë, një ditë para ndeshjes me San Marinon. Fantazisti është rikthyer te skuadra italiane e Empolit. Mesfushori kuqezi, i cili pak ditë më parë u pajis me pasaportën shqiptare, nuk e ka marrë të gjithë dokumentacionin e nevojshëm nga FIFA