Ndodhi edhe kjo, Barcelona humb nga Granada në “Kamp Nou”, buzëqeshin skuadrat madrilene (VIDEO)

Kur të gjithë e shihnin Barcelonën lidere pas shumë javësh në La Liga, ndodhi e papritura. Barcelona e Ronald Kuman humbi në “Kamp Nou” nga skuadra modeste e Granadas me rezultatin 2:1. Ishte kjo fitorja e parë e Granadas në fushën “katalunase”, duke shkruar në këtë mënyrë historinë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja

Bota e boksit në zi, pas 11 ditëve në koma ndërron jetë boksieri 18-vjeçar nga Jordani

Boksieri Rashed El-Suaisat ka ndërruar jetën në moshën 18 vjeçare, pasi i njëjti për 11 ditë të plota kishte qenë në koma. Boksieri jordanez u nokautua në datën 16 prill nga rivali estonez, Anton Uingradou në kampionatin e boksit për të rinjtë që po zhvillohet në Poloni. Që nga ajo kohë

Pas LK, sonte rradhën ka gjysmëfinalet e Liga Europa

Sonte zhvillohen dy ndeshjet gjysmëfinale të Liga Europa. Mançester Junajtedi dhe Roma do të përballen në “Old Trafford”. Të dy skuadrat kanë treguar paraqitje fantastike në këtë edicion të Liga Europa dhe pritet që edhe sonte të ofrojnë një ndeshje shumë të rivalizuar e interesante mes tyre. Në anën tjetër, Arsenali ka

E jashtëzakonshme, nga U11 deri tek seniorët Ballkani në vendin e parë!

Skuadra nga Suharreka e Kosovës, Ballkani, shumë lehtë mund të dal kampion i Superligës së Kosovës në fund të këtij sezoni. Klubi suharekas dje në kuadër të javës së 31-të në eliltën e futbollit kosovar mposhti minimalisht 1:0 skuadrën e Llapit, duke marrë kështu kryesimin i vetmuar, kjo falë edhe barazimit

Kontratë 10-vjeçare për Messin, mediat spanjolle zbulojnë detajet

Situata te Barcelona është përmirësuar shumë. Klubi “katalunas” ka në krye tashmë një ekspert si Joan Laporta, ndërsa ekipi i është rikthyer lojës së bukur dhe rezultateve pozitive. Triumfi i thellë ndaj Atletik Bilbaos solli trofeun e Kupës së Mbretit, ndërsa objektivi kryesor mbetet fitimi i kampionatit. Fitorja e sotme ndaj

Lajpcigu shumë shpejtë gjen pasuesin e Nagelsman

Julian Nagelsman sezonin e ardhshëm do të drejtojë gjigandët e Bajernit të Munihut, ndërsa drejtuesit e Lajpcigut nuk pritën shumë për të zgjedhur pasardhësin e tij. Pasuesi i Nagelsman do të jetë Jesse Marsch. Amerikani udhëhoqi Red Bull Salzburg sezonin e kaluar, ndërsa një vit më parë ishte ndihmes trajner te

Lajm bombastik nga Italia, Alioski i bashkohet Elmazit te Napoli!

Një lajm bombastik na vjen nga Italia. Siç raporton “Tuttosport”, Napoli është i interesuar për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Ezgjan Alioski, i cili do mund të mbulonte mjaft mirë krahun e majtë të mbrojtjes. Për shërbimet e futbollistit shqiptarë, Napoli është i gatshëm të harxhojë 10 milion euro, shumë kjo e

Koha e iftarit! Premierliga ua mundëson lojtarëve një ndërprerje të vogël gjatë ndeshjes

Të hënën në ndeshjen Leçester Siti – Kristal Pallas, arbitri i ndeshjes lejoi një ndërprerje të shkurtër në mënyrë që futbollisti, Uesli Fofana dhe Çeikhu Kujate të bënin iftar. Ishte portieri, Visente Guaita ai që vonoi lojën në mënyrë që dy lojtarët të bënin iftar. Duke u bazuar në këtë situatë, arbitrët

Gjithsej të etiketuara