“Golazo” nga ana e Messit përballë Kilit (VIDEO)

Argjentina në këto momente po zhvillon ndeshjen e parë në kuadër të “Copa America” kundër Kilit, ndaj së cilës kombëtare kishte humbur dy finalet e fundit në kuadër të këtij kompeticioni, edhe atë pas ekzekutimit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Përballjet mes këtyre dy kombëtareve çdoherë zgjojnë interesim të madh, ndërsa ashtu

Fitorja me Katarin, Argjentina shmang Brazilin në çerekfinale!

Fitorja 2:0 ndaj Katarit për Argjentinën doli të jetë jetike, pasi në këtë mënyrë “gauçosët” shmangën një përballje me Brazilin që në çerekfinale, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo përveç fitores, Messi me shokë duhet ti falënderohen edhe Kolumbisë, që respektoi turneun dhe mposhti Paraguajin, pavarësisht se e kishte siguruar vendin e parë në