Arsenali shënon edhe fitoren e dytë, Obamejang shënon sërish (VIDEO)

Arsenali ka shënuar edhe fitoren e dytë rradhazi në Premierligë, pasi sot në “Emirates” mundi ekipin e Bërnlit me rezultatin 2:1, shkruan “infOSport.mk”. Sërish golin e fitores për “topçinjtë” e realizoi Pjer Emerik Obamejang, që realizoi edhe javën e kaluar përballë Njukasëll Junajtedit. Ndryshe Aleksandre Lakazet kaloi në epërsi Arsenalin në

Çelzi fiton dhe ende shpreson për një vend në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Skuadra e Çelzit ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në transfertën kundër Bërnlit 1:2  në kuadër të ndeshjes së mbetur të javës së 31-të, njofton “infOSport.mk”. Tre pikët e arkëtuara nga kjo transfertë mbajnë gjallë shpresat e “bluve” të Londrës për të qenë pjesë e TOP4 në Premierligë dhe

Liverpulli merr tre pikë me gol të shënuar në fund ndaj Bërnlit (VIDEO)

Liverpulli ka shënuar një fitore dramatike 1:2 në transfertën ndaj Bërnlit, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi Ragnar Klavan shënoi golin e fitores në minutën e 94-të, pasi tre minuta më herët Gudmundson kishte barazuar për një çast rezultatin. Ndryshe golin e parë për Liverpullin në këtë ndeshje e realizoi Mane në minutën e

Ndërpritet miqësorja midis Bërnlit dhe Hanoverit

Ndërpritet ndeshja miqësore midis Bërnlit dhe Hanoverit për shkak të trazirave që kanë ndodhur midis tifozërive të të dyja skuadrave. Është luajtur vetëm pjesa e parë dhe më pas ka “plasur” lufta midis dy tifozërive, për këtë arsye policia ka urdhëruar ndërprerjen e ndeshjes Midis tribunave ka filluar një kaos, ku tifozët