Klivlendi fiton pa probleme ndaj Portlandit, Tomas debuton me 17 pikë (VIDEO)

Klivlendi ka triumfuar ndaj Portlandin me shifrat 127:110 në NBA. Ylli i Klivlendit, Lebron Xhejms shënoi 24 pikë, 8 asiste dhe 6 kërcime nën tabelë, përderisa për ekipin e Portlandin Lilard regjistroi 25 pikë. https://www.youtube.com/watch?v=5KrwASwIatY Në këtë ndeshje debutoi përforcimi i veres, Ajzea Tomas, i cili për shkak të disa lëndimeve, nuk