Portieri Dimitrievski në qendër të kritikave nga mediat e fuqishme europiane! (VIDEO)

Kombëtarja e Maqedonisë dhe mbi të gjitha portieri Stole Dimitrievski, kanë qenë në qendër të mediave evropiane pas debaklit të mbrëmshëm kundër Armenisë në Jerevan. 'Verdhëkuqtë' u turpëruan nga armenët, duke pësuar me rezultatin 0:4, ndërsa në krye të skandalit qëndron portieri, Dimitrievski. Media sportive franceze më me ndikim në Europë, 'L’equipe'

Maqedonia në formacion të plotë, bashkohen edhe Ristovski, Alioski dhe Dimitrievski

Stefan Ristovski (Sporting Lisabon), Ezgjan Alioski (Lids Junajted) dhe Stole Dimitrievski (Taragona) mbrëmë iu bashkuan grupit tjetër të futbollistëve të përfaqësueses së Maqedonisë. Ata udhëtuan drejt bazës në Belek të Turqisë, aty ku Maqedonia po zhvillon parapërgatitjet për dy ndeshjet miqësore të 23 marsit kundër Finlandës dhe atë të 27