Osmani: Nga Sporti i karates nuk kam përfitime, por e bëj me dëshirë! (VIDEO)

Përveç sportit numrit një në botë, futbollit, që sjellë edhe përfitime të mëdha, sportet tjera nuk sjellin të ardhura të shumta. Njëri prej tyre është edhe ai i karates, që sportistët e këtij sporti hasin shumë vështirësi gjatë karrierës së tyre. Karateisti Doan Osmani nga Gostivari, edhe përkrah shumë sukseseve në

Doan Osmani shpallet kampion Ballkanik! Isha i bindur në këtë titull (VIDEO)

Karateisti nga Gostivari Doan Osmani është shpallur kampion Ballkanik në kategorinë U21, njofton “infOSport.mk”. 19-vjeçari ishte superior në këtë kampionat për kadet dhe junior, i cili po mbahet në Herceg Novi të Malit të Zi, ndërsa në luftën finale deri në 75 kg ai mundi malazezin Nikola Maloviç. Ishte kjo një