Liverpulli me ftyrë kampioni, mund Totenhamin dhe merr kryesimin në Premierligë (VIDEO)

Liverpulli ka shënuar fitore 2:1 në derbi ndeshjen e javës së 13-të në Premierligë kundër Totenhamit, duke iu rrëmbyer pozitën e parë “spërsave” të Hoze Murinjos, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Jurgen Klop në minutën e 26-të kaloi në epërsi falë realizimit të Mohamed Sallah, ndërsa nuk vonoi shumë dhe 7 minuta