“Çmenden” gjermanët pas takimit të Ozil dhe Gjundogan me Erdoganin

Federata Gjermane e Futbollit ka kritikuar dy futbollistët me origjinë turke që përfaqësojnë Kombëtaren e Gjermanisë, Mesut Ozil dhe Ilkaj Gjudnogan, pasi që të dy u shfaqën në një takim me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan. Gjermanët me origjinë turke janë fotografuar me Erdogan në Ambasadën Turke në Londër, bashkë me