ZYRTARE, Shkëndija udhëtuesi i fundit për në gjysmëfinale

Shkëndija edhe zyrtarisht është udhëtuesi i fundit për në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kështu vendosi Komisioni i Garave pranë FFM-së, që në konsultim me delegatin e ndeshjes dhe personat përgjegjës për mbarëvajtjen e rendit, vendosën që ndeshjen ta regjsistrojnë me rezultatin zyrtarë 0:3 në të mirë të Shkëndijës. Ndryshe

Caktohen gjysmëfinalet e Kupës në futsal, ekipi i parë i Shkupit kundër ekipit të dytë

Gjatë kësaj jave në futsalin vendor në program ishin ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit skuadra kampione e  Maqedonisë së Veriut, Futsal Shkupi eliminoi rivalin lokal, Juventus Seravën, duke e mundur këtë të fundit me rezultatin 8:6. Vetëm një ditë më herët ekipi i dytë

Kupa e Maqedonisë, sot në program ndeshjet e para gjysmëfinale

Sot në futbollin vendor në program janë ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Në Tetovë luhet derbi shqiptarë midis Shëndijës dhe Renovës, teksa në Manastir Pelisteri do të mirëpret Akademia Pandevin. Një javë pasi deklasoi 4:0 Vardarin dhe nxori jashta Kupës së Maqedonisë, Shkëndija para vetes ka