E konfirmuar, ndeshja e Ligës së Kampionëve Gladbah-Siti do të zhvillohet në Budapest

Edhe një ndeshjet e vlefshme për 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve do të zhvillohet në fushë neutrale. UEFA konfirmoi se ndeshja e parë midis Borusia Menhengladbahut dhe Mançester Sitit do të zhvillohet në “Pushkash Arena” në Budapest. Arsyeja është me ndalesën e fluturimeve midis Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe

Dy skuadrat gjigande nga “Serie A” e kanë seriozisht për Granit Xhakën!

Dy skuadrat e njohura italiane që vijnë nga i njëjti qytet, ai i Milanos, Interi dhe Milani janë duke garuar me njeri-tjetrin për të transferuar mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka. Kosovari pritet të largohet nga “Emirates Stadium” gjatë afatit dimëror pasi ka humbur besimin e trajnerit dhe ka spekulime që nuk

Ginter braktis Borusinë e Dortmundit për të shkuar te Borusia Menhengladbahu

Mbrojtësi i Kombëtares gjermane, Matias Ginter karrierën e tij do ta vazhdoj te Borusia Menhengladbahu, njofton “kicker”, përcjellë “infOSport.mk”. Futbollisti 23-vjeçar te Gladbahu transferohet nga Borusia e Dortmundit, ndërsa lajmin për largimin e tij nga “Sinjal Iduna Park”, Ginter e bëri të ditur që mbrëmë në një deklaratë pas ndeshjes