Luante me Shkëndijën, sot u transferua te Gras’shopersi

Ish futbollisti i Shkëndijës, Gjelbrim Taipi ka ndryshuar sërish skuadër, mirëpo jo edhe kampionat. 25-vjeçari nga Bujanoci ka kaluar nga Sent Galleni te ekipi i Gras’shopersit, duke iu bashkuar në këtë mënyrë futbollistëve tjerë shqptarë, si Alban Pnishit, Arjan Qollakut, Nedim Bajramit, Albion Avdijajt, Valon Fazliut, Bujar Likës dhe Florian

Bujar Lika, shqiptari i rradhës në elitën e futbollit zviceran

Bujar Lika, futbollisti shqiptar është përforcimi i fundit i klubit Grasshopper, i cili garon në elitën e futbollit zviceran. Mesfushori shqiptarë me tipare sulmuese te Grasshopersi vjen nga rradhët e Shafhauzen, skuadër kjo që garon në ligën e dytë në Zvicër. Lajmin për “infOSport.mk”, e konfirmoi vetë futbollisti shqiptarë, duke pohuar

Grasshopers fiton 10-0, 7 gola mbajnë firmën e futbollistëve shqiptarë

Skuadra zviceriane e Grasshopers ka shënuar një fitore të thellë në ndeshjen e 1/32 së finales së Kupës së Zvicrës, duke mundur si mysafir ekipin e Romontois me rezultatin 10:0. Në këtë fitore të madhe të Grasshopers, fjalën kryesore e kishin tre futbollistët shqiptarë, Valon Fazliu, Florian Kamberi dhe Albion Avdijaj,