Koha e iftarit! Premierliga ua mundëson lojtarëve një ndërprerje të vogël gjatë ndeshjes

Të hënën në ndeshjen Leçester Siti – Kristal Pallas, arbitri i ndeshjes lejoi një ndërprerje të shkurtër në mënyrë që futbollisti, Uesli Fofana dhe Çeikhu Kujate të bënin iftar. Ishte portieri, Visente Guaita ai që vonoi lojën në mënyrë që dy lojtarët të bënin iftar. Duke u bazuar në këtë situatë, arbitrët

Arbitri ndërpret ndeshjen, futbollistët e Ankara Keçiorenguçu bëjnë iftar në terren (VIDEO)

Një episod i veçantë është regjistruar në minutën e 10-të të ndeshjes së Giresunspor dhe Ankara Keçiorenguçu në kuadër të Ligës së Parë Turke. Duke pasur parasysh se jemi në muajin e shenjtë të Ramazanit, të shumtë janë futbollistët musliman që agjërojnë gjatë kësaj periudhe. Të njëjtën gjë bëjnë edhe futbollistët e