Renova me dy mungesa ndaj Rabotniçkit

Renova sot në kuadër të javës së 10-të në elitën e futbollit vendor mirëpret Rabotniçkin, në të cilën ndeshje do të tentojë të vazhdojë serinë e rezultateve pozitive, njofton ‘infOSport.mk’. Në këtë ndeshje skuadra nga Xhepçishti për herë të parë do të udhëhiqet nga trajneri i ri Nikolla Ilievski – Xhixhi,

Ilievski kundër Tasevskit, debutim trajnerësh në ndeshjen Renova-Rabotniçki

Renova dhe Rabotniçki sot në ndeshjen e tyre të dytë të këtij edicioni do të paraqiten me trajner të ri, njofton ‘infOSport.mk’. Renova do të udhëhiqet nga Nikolla Ilievski – Xhixhi, teksa Rabotniçki nga Zhikica Tasevski. Në ndeshjen e parë të zhvilluar në ‘Telekom Arena’ në Shkup ‘gjipspunuesit’ udhëhiqeshin nga Jeton

Dobrinko Ilievski fton vetëm dy shqiptarë te U21

Seleksionuesi i përfaqësueses shpresa të Maqedonisë, Dobrinko Ilievski ka bërë të ditur emëroren me futbollistët e ftuar për dy ndeshjet kualifikuese kundër Rusisë dhe Gjibraltarit, të vlefshme për kualifikimet e Europianit të vitit 2019-të që do të mbahet në Itali. Në mesin e futbollistëve të ftuar mungon dyshja Fazlagiç dhe Çurlinov,

Ilievski trajneri i Maqedonisë U21, Stankovski i U19

Dobrinko Ilievski është emëruar trajner i përfaqësueses shpresa të Maqedonisë, teksa Goran Stankovski do të udhëheq përfaqësuesen U19. Një gjë të tillë vendosi Këshilli Drejtues pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë në mbledhjen e mbajtur gjatë ditës së djeshme. Ilievski ka qenë pjesë e stafit teknik te Makedonija Gjorçe Petrovi dhe