Basit Khalid debuton me gol te Esperance, shënon në Ligën e Kampionëve të Afrikës (VIDEO)

Abdul Basit Khalid ishte një ndër sulmuesit më të mirë të stinorit vjeshtorë në futbollin tonë vendor. Pikërisht paraqitjet e tij të shkëlqyera me fanellën e Makedonija GJ.P dhe 8 golat e shënuar, bënë që kampionët e Tunizisë, Esperance të angazhojnë atë gjatë merkatos së janarit, ndërsa si duket edhe

Makedonija GJ.P. në pranverë pa golashënuesin më të mirë Khalid Basid!

Makedonija GJ.P gjatë stinorit pranveror do të duhet të bëjë pa sulmuesin kryesor, Basid Khalid, njofton “infOSport.mk”. Ganezi te skuadra shkupjane erdhi janarin e vitit të kaluar si lojtar i lirë, pas aventurës që kishte pasur në Superligën shqiptare me skuadrën e Teutës. Ai  shkëlqeu këtë gjysëmsezon me Makedonija Gj.P, teksa në