E bujshme, futbollisti i Feronikelit e ka rrogën më të madhe se presidenti i Kosovës

Që prej pranimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA, janë rritur ndjeshëm rrogat që ofrojnë klubet kosovare për futbollistët e tyre. Ekipi nga Drenasi, Feronikeli, trajner i së cilës është shkupjani, Zekirja Ramadani, është kampion sa u përket rrogave të futbollistëve. Sipas mediave kosovare, futbollisti më i paguar në Superligë është Hamed