Zyrtare, Kosçielni humb Botërorin “Rusi 2018”

Futbollisti i Arsenait, Lorent Kosçielni do të jetë mungojë për përfaqësuesen e Francës në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”. Kosçielni ka përfunduar operimin në thembër dhe do të jetë jashtë fushës së blertë për rreth gjashtë muaj. Lajmin e ka konfirmuar edhe trajneri i Arsenalit, Aarsen Venger, i cili ka njoftuar tifozët e

“Rusi 2018”, mungesat e bujshme dhe ata që rrezikojnë të mos jenë pjesë e saj

Lotët e Kosçielnit, dëshpërimi i mbrojtësit të Arsenalit për dëmtimin e rëndë që pësoi në tendinën e Akilit, të pësuar gjatë gjysmëfinales së Liga Europa kundër Atletiko Madridit mbrëmë, që do t’i kushtojë atij edhe Botërorin me Francën, e bëjnë atë thjesht të fundit e një serie protagonistësh që ose