Komuna jep “aminin”, Lazim Destani gati për të bërë Tetovën me stadium europian!

Përmes një video të publikuar në rrjetin e tij social “Facebook”, kreu i komunës së Tetovës, Bilall Kasami duket se po paralajmëron projektin e madh e të shumëpritur për tetovarët, ndërtimin e stadiumit të qytetit, aty ku ndeshjet e saj europiane pritet ti zhvillojë skuadra e Shkëndijës. Në videon e publikuar

Kafja me numrin një të Shkëndijës, Lazim Destani, e motivoi Gjokën dhe “kuqezinjtë”

Shkëndija të dielën në elitën e futbollit vendor shënoi fitoren më të thellë të këtij edicioni. “Kuqezinjtë” mundën rivalin lokal, Renovën me shifrat tenistike 6:1, duke na rikujtuar në ditët e tyre më të mira. Megjithatë si duket një motiv shtesë për futbollistët kampion dhe trajnerin e ri Ernest Gjoka, ka

E bujshme, Lazim Destani gati të investojë edhe te Vëllaznimi i Gjakovës

Në klubin gjakovar, KF Vëllaznimi pritet të ketë disa risi mjaft pozitive në javët e ardhshme.Vëllaznimi nuk arriti të siguroj Superligën për edicionin e ardhshëm, por klubi nga Gjakova nuk është ndalur dhe ka filluar të mendojë menjëherë për stinorin e ardhshëm dhe risitë brenda drejtuesve. K.F Vëllaznimi pritet që të

Momenti më i bukur i ditës, futbollistët e Shkëndijës bashkë me pronarin Lazim Destanin festojnë “kuqezi” titullin kampion (VIDEO)

Shkëndija edhe pse që disa javë më parë kishte siguruar titullin e kampionit, sot në ndeshjen e fundit të zhvilluar si vendas përballë Akademia Pandevit pranoi trofeun e titullit kampion, që është i treti në historikun e skuadrës tetovare, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija festën “kuqezi” e rumbullaksoi paraprakisht edhe me fitoren 4:1

Lazim Destani motivon futbollistët e tij në prag të ndeshjes me Salzburgun

Numri një i Shkëndijës, z. Lazim Destani ka udhëtuar drejt Austrisë për të mbështetur ekipin para takimit me Red Bull Salzburgun. Me këtë rast ai ka vizituar ekipin në hotel pak para nisjes drejt stadiumit, duke ju drejtuar futbollistëve me një fjalim motivues. “Jam i lumtur t’ju shoh këtu në këtë nivel

Miliarderi shqiptarë Destani përballë miliarderit austriak Mateschitzit

Ndeshja e raundit të tretë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve ndërmjet Shkëndijës dhe Sazlburgut sjell edhe përballje mes dy miliarderëve si Lazim Destani dhe Dietrich Mateschitz. Skuadra shqiptare, ka për sponzor kompaninë “Ecolog” që zotërohet nga biznesmeni tetovarë, Lazim Destani, ndërsa nga ana tjetër Salzburgu është në këto nivele falë