Pas dyshes Jashanica-Gripshi, Ballkani transferon edhe një tjetër lojtar të Skënderbeut!

Pas Bajram Jashanicës dhe Nazmi Gripshit, skuadra kosovare e Ballkanit nga rradhët e Skënderbeut ka arritur që të marrë edhe futbollistin e talentuar, 19-vjeçarin Leonat Vitija, njofton “infOSport.mk”. 19-vjeçari prej një sezoni është pjesë e korçarëve, ku zbriti vetëm pesë herë në fushë. Ballkani ka besim në aftësitë e mbrojtësit nga