Njihuni me kundërshtarët e Shkëndijës në Antalia të Turqisë!

Pas fazës së parë të përgatitjeve të zhvilluara në Tetovë, futbollistët e Shkëndijës tashmë janë zhvendosur në Antalia të Turqisë, ku do të qëndrojnë deri më 27 janar, për të zhvilluar edhe fazën kryesore të përgatitjeve dimërore. “Kuqezinjtë” do të shfrytëzojnë kushtet e përshtatshme klimatike që mbizotërojnë në Antalia për të

FC Shkupi të mërkurën starton përgatitjet, tashmë kanë caktuar edhe 3 super miqësore

FC Shkupi të mërkurën do të startojë përgatitjet për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Përgatitjet do të fillojnë në stadiumin e Çairit, aty ku skuadra “bardheblu” do të përgatitet deri me 14 janar, derisa një ditë më pas (15 janar) do të udhëtojë për në Antalia të Turqisë. Në tokën turke skuadra nga

Drita e Bogovinës cakton miqësoret, nesër në Tetovë mirëpresin skuadrën kosovare

Drita e Bogovinës nën drejtimin e trajnerit Ardian Imeri tashmë disa ditë ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ndërsa nesër kjo skuadër do të zhvillojë edhe takimin e parë miqësor, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i parë i skuadrës nga Bogovina do të jetë skuadra e Ligës së parë të Kosovës, KEK-u, ndeshje

KF Renova cakton plotë 6 miqësore

Skuadra e Renovës nën drejtimin e trajnerit Bujar Islami, tashmë disa ditë ka nisur përgatitjet për sezonin e ri, ku fillimisht i pret Liga Europa, e më pas edhe kampionati vendor, njofton “infOSport.mk”. Ndërkohë paralel me stërvitjet, drejtuesit e skuadrës në koordinim me trajnerin e tyre kanë caktuar edhe 6 ndeshje

Renova cakton edhe dy miqësore të reja

Pas miqësoreve të 15 janarit me Ferizajin në Ferizaj dhe të 18 janarit kundër Gostivarit në Gostivar, skuadra e Renovës ka caktuar edhe dy miqësore të tjera, njofton “infOSport.mk”. Me 23 janar skuadra nga Xhepçishti do të përballet me Labunishtin, ndërsa me 26 janar, “gjipspunuesit” do të luajnë kundër serbëve në

Gostivari cakton 3 miqësoret e para

Në pritje të përforcimeve të reja, Gostivari ka caktuar 3 miqësoret e para në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e parë ekipi i trajnerit Biroll Topçiu do ta zhvillojë kundër Renovës me 18 janar, me 30 janar kundërshtarë i Gostivarit do të jetë ekipi i Skopjes, ndërkohë

Shkëndija mëson kundërshtarët në miqësoret e Turqisë

Shkëndija e Tetovës ka mbyllur javën e parë të përgatitjeve dimërore dhe stafi teknik gradualisht zmadhon intensitetin dhe ngarkesën në seancat stërvitore. Në bazë të planprogramit të ekipit të parë për këtë periudhë të përgatitjeve janë planifikuar të zhvillohen dy ndeshje kontrolluese. Kështu të mërkurën (16 janar) në qendrën sportive në Tetovë