Dyshja shqiptare Taipi–Neziri dërgojnë Maqedoninë U15 në finale të turneut në Sarajevë

Përfaqësuesja e Maqedonisë U15 falë dyshes shqiptare, Alban Taipi dhe Murtezan Neziri është kualifikuar në finalen e madhe të turneut memorial “Josip Katalinski – Shkija”, njofton “infOSport.mk”. Taipi dhe Neziri shënuan 3 nga 4 golat e Maqedonisë në ndeshjen gjysmëfinale, në të cilën të përzgjedhurit e trajnerit Zvonko Zlatanovski me rezultatin