A ju kujtohet Oba Martins? 35 vjeçari ka vendosur të rikthehet në futbollin italian

Ish futbollisti i Interit dhe njëherit Kombëtares së Nigerisë, Obafemi Martins, mund ti rikthehet futbollit italian. Sipas mediave të këtij vendi, nigeriani është afër nënshkrimit me skuadrën e Peskara, skuadër kjo që garon në “Serie B”. Për shërbimet e 35-vjeçarit Martins, interes kishte shfaqur edhe Monca, skuadër kjo që është në pronësi