Askush si Reali! “Madrilenët” vijnë me një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Reali i Madridit ka regjistruar një rekord të ri në historikun e tij të lavdishëm. Me eliminimin e Juventusit dhe kualifikimin për në ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, “madrilenët” u bënë ekipi i parë që 8 herë me rradhë prekin këtë fazë të garave. Pas tyre në këtë klasifikim ndodhet