Ish trajneri i Shkëndijës zgjidhet më i miri për vitin 2021 në Shqipëri

Ish trajneri i Shkëndijës, Thomas Brdariç është zgjedhur si trajneri më i mirë për vitin 2021 në futbollin shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Tekniku kroato-gjerman në garën për trajnerin më të mirë, mundi Edi Martinin e Teutës, edhe përkundër faktit se ky  i fundit me skuadrën durrsake ishte shpallur kampion dhe njëkohësisht kishte

Ish trajneri i Shkëndijës detyroi djalin e tij të gjejë skuadër të re! Nuk e aktivizonte te skuadra e tij

Tim Brdariç ishte një nga afrimet e Vllaznisë, me trajnerin Tomas Brdariç që zgjodhi ta merrte djalin e tij në Shqipëri. Për të shuar çdo dyshim mbi favorizimet e mundshme te shkodranët, koha vërtetoi gjithçka. Kështu futbollisti 21-vjeçar nuk gjeti dot hapësirat në ekipin e parë të Vllaznisë, ndërsa do të

Ish trajneri i Shkëndijës, Brdariç merr drejtimin e Vllaznisë së Shkodrës!

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës, pjesë e së cilës është edhe shkupjani, Mevlan Adili, mes shumë vuajtjesh këtë edicion ia doli të mbijetonte në Superligën shqiptare, edhe atë vetëm pas ndeshjes “play-out” kundër Besëlidhjes, që e fitoi me shifrat 3:1, shkruan "infOSport.mk". Sezonin e sapo mbyllur Vllaznia e nisi me trajnerin