Interi mundi Egnatian, Lautaro realizoi “dopietë”, Zejnullai luajti për 90 minuta

Pas Partizanit që mbrëmë në “Air Albania” zhvilloi një miqësore luksi ndaj Romës së Hoze Murinjos, sot një gjë të tillë nga ekipet e Superligës së Shqipërisë, bëri Egnatia nga Rrogizhina, që luajti kundër Interit, shkruan “infOSport.mk”. Ndeshja midis këtyre dy skuadrave u zhvillua në Itali, në stadiumin e SPAL, dhe

Shqipëria U21 e pafat, Italia e mund vetëm në shtesë, luan dyshja e Shkëndijës, Zejnullai-Shefiti

Kombëtarja shpresa e Shqipërisë e udhëhequr nga Alban Bushi sonte në Kaljari zhvilloi një miqësore luksi me Italinë, skuadër kjo që fitoren 3:1 e siguroi vetëm në minutat shtesë, me dy gola të shënuar pikërisht pas përfundimit të kohës së rregullt, njofton "infOSport.mk". Italia avansoi me golin e shënuar nga DiMarko