Treshja Ibraimi-Shabani-Merxhani flasin për grumbullimin me përfaqësuesen e Maqedonisë dhe ndeshjen e nesërme me Pobedën

Treshja Ibraimi, Shabani, Merxhani, të cilët fundjavën që lamë pas luajtën me përfaqësuesen e Maqedonisë kontrolluesen ndaj Arabisë Saudite, tashmë ju rikthehen garave elitare me ekipin e Struga Trim Lum. Qe të tre duke folur për emocionet dhe grumbullimin me ekipin përfaqësues të vendit, për faqen zyrtare të klubit folën për

Nuk kanë të ndalur largimet nga Shkëndija, pas Timovskit ja cili është futbollisti i rradhës që largohet

Pas Angelçe Timovskit, mbrojtësit të krahut të djathtë, nga Shkëndija largohet edhe mbrojtësi i krahut të majtë, Zija Merxhani, njofton “infOSport.mk”. Klubi tetovar dhe Merxhani kanë rënë dakord që të ndajnë rrugët, ndërsa bashkëpunimi është ndërprerë me marrëveshje të dyanshme. 26-vjeçari te Shkëndija erdhi janarin e vitit 2019-të, mirëpo shkaku i konkurrencës

Shkëndija vazhdon me rinovime

Shkëndija ka vazhduar bashkëpunimin me dy futbollistë të talentuar, të cilët shihen si e ardhmja e klubit “kuqezi” nga Tetova. Fjala është për Zija Merxhanin dhe Arlind Alitin, njofton “infOSport.mk”. Një vit është kontrata e re për Merxhanin, i cili me ekipin e parë të Shkëndijës numëron 8 paraqitje zyrtare, ndërkohë

Pas Jakup Berishës, Shkëndija firmos edhe me dy talentë të tjerë

Pas firmës me Jakup Berishën, Shkëndija gjatë ditës së sotme gjithashtu ka prezantuar edhe dy futbollistë të tjerë, Berat Beqirin dhe Zija Merxhanin, njofton ‘infOSport.mk’. 22 vjeçari Beqiri luan si anësorë krahu, ka nisur karierën në Danimarkë ndërsa pasi kaloi fazën testuese me sukses ka firmosur me ‘kuqezinjtë’ nga Tetova. Ndërkohë sa