Njihuni me 11 futbollistët shqiptarë që luajnë në Zvicër dhe që shumë shpejt pritet ti bashkohen Kosovës!

Në Zvicër aktualisht luajnë shumë futbollistë shqiptarë, e ku disa prej tyre madje kanë rolin kryesor në skuadrat e tyre. Pikërisht kjo ka bërë që edhe krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës të shohin mundësinë për angazhimin e tyre te përfaqësuesja “dardane”. Ndërkohë sot gazeta “Zëri” ka publikuar një artikull,

Dy futbollistë shqiptarë në formacionin më të mirë të javës në Zvicër

Fundjava në elitën e futbollit zviceran ishte mjaft e suksesshme për dy futbollistët shqiptarë të Bazelit. Fjala është për Taulant Xhakën dhe Albian Ajetin, të cilët ndihmuan skuadrën e tyre për të mundur Tunin me rezultatin 2:1. Ajeti madje realizoi gol në këtë përballje, ndërkohë Taulant Xhaka ishte ndër futbollistët më