Një talent shqiptarë nënshkruan kontratë profesioniste me Lajpcigun

Talenti i ri i futbollit, Mehmet Ibrahimi, ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin e Red Bull Lajpcig. Kjo është bërë e ditur nga klubi gjerman, përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare. Mehmet Ibrahimi me skuadrën e njohur nga Bundesliga gjermane ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në vitin 2022. 18

Derbi pa sharm, Shkëndija lufton për titull, Vardari për mbijetesë!

Derbi i javës së 20-të midis Shkëndijës dhe Vardarit është pa shumë sharm. Kjo për shkak se këto dy skuadra pas një periudhe të gjatë luftonin vazhdimisht për titullin e kampionit, mirëpo këtë edicion gjërat kanë ndryshuar, me Shkëndijën që kryeson renditjen dhe që shihet sërish si një ndër skuadrat

Siljanovski: Sfida ndaj Sileksit shumë e rëndësishme

Rabotniçki pas pauzës dy javore ju rikthehet ndeshjeve kampionale, aty ku dëshiron të vazhdojë serinë e fitoreve. Pas fitores 1:0 ndaj Akademia Pandev në ndeshjen e parë të stinorit pranveror, skuadra e trajnerit Aleksandar Vlaho sot në Shkup do të mirëpret Sileksin, ndaj së cilës skuadër kërkonë të vazhdojë serinë

Rabotniçki dhe Sileksi hapin javën e 20-të në LPFMV

Java e 20-të në elitën e futbollit vendor hapet sot me ndeshjen midis Rabotniçkit dhe Sileksit, njofton “infOSport.mk”. Vendasit në këtë përballje futen me shumë pozitivitet, pas asaj fitore në transfertë në xhiron e parë të stinorit pranveror kundër Akademia Pandevit në Strumicë, ndërkohë Sileksi në këtë përballje vjen pas

Ardian Azemi boksieri më i mirë, Naser Haruni trajneri më i mirë për vitin 2020

Federata e Boksit të Maqedonisë së Veriut ka vlerësuar Ardijan Azemin si boksierin më të mirë të vitit 2020 në vendin tonë. Në Kuvendin e Rregullt të federatës së boksit të mbajtur sot, numri një i këtij institucioni sportiv, Primislav Dimovski, ndau nga një shpërblim për Azemin si dhe për trajnerin

Flamuri i Kosovës dhe ai i Maqedonisë në zhveshtoren e Dinamo Zagrebit!

Dinamo Zagrebi ka arritur që të kualifikohet në mesin e 16 skuadrave më të mira në kuadër të Liga Europa, pasi mbrëmë mposhti rusët e Krasnodar. Pjesë e fitores së mbrëmshme ishte edhe shqiptari i Maqedonisë, Arijan Ademi, teksa në bankinë mbeti shqiptari nga Kosova, Lirim Kastrati. Mirëpo pavarësisht mungesës në fushë,

Elita rikthehet me ndeshjet e javës së 20-të, “spikat” ndeshja Shkëndija-Vardari

Skuadrat elitare rikthehen në aksion këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 20-të, ku spikat ndeshja midis Shkëndijës dhe Vardarit. Edhe pse skuadra shkupjane nuk është ajo skuadër që ishte, megjithatë ndeshjet mes këtyre dy rivalëve gjithnjë kanë tërhequr vëmendjen në futbollinvendor, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe kjo xhiro hapet të shtunën me

Bare: Të gjithë shqiptarët hanë fasule, vetëm unë jo

Keidi Bare është kthyer në një kohë të shkurtër në një nga emrat më të dashur për tifozerinë e skuadrës së Espanjoi, që ka pëlqyer grintën e futbollistit shqiptar, atë që jep në fushën e lojës duke mos u tërhequr kurrë në dylyftime, e padyshim aftësitë e tij teknike. Nuk

Ky është Pérez: Kur të gjithë e prisnin Haaland, ai është gati të harxhojë 100 mln euro për bishën e Interit!

Kërkimet për pasardhësin e denjtë të Karim Benzemas te Reali i Madridit, tashmë po zgjasin disa edicione me rradhë. Numri një i “madrilenëve”, Florentino Pérez viteve të fundit ka harxhuar me qindra miliona euro për transferimin e sulmuesve të kalibrit të lartë. Megjithatë Benzema rregullisht i mposhte që të gjitha, duke

Super lajm për Realin e Madridit në prag të ndeshjes me Atl.Madridin!

Real Madridi ka marrë një super lajm të enjten në mbrëmje. Karim Benzema do t’i kthehet skuadrës në momentet më të rëndësishme të kampionatit. Sulmuesi francez mungoi kundër Valjadolidit në La Liga, por edhe në Ligën e Kampionëve kundër Atalantas. I njëjti sipas asaj që raporton “Marca” do të mungojë edhe