LPFM, mbyllen ndeshjet e javës së 21-të (VIDEO)

Pak më parë kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së 21-të në elitën e futbollit vendor. Dy skuadrat kryesuese zhgënjyen tifozët e tyre, duke mos arritur dot deri tek fitorja, njofton “infOSport.mk”.

Shkëndija barazoi pa gola në Tetovë ndaj Shkupit, ndërkohë në Ohër, Pobeda arriti një fitore të madhe ndaj Vardarit me rezultatin 2:1.

Në Shtip në një ndeshje me shumë kthesa në rezultat, Bregallnica dhe Sileksi barazuan me rezultatin 3:3, derisa në Shkup, Makedonija GJ.P edhe përkundër epërsisë që pati pas golit të shënuar nga Valmir Jonuzi në minutën e 6-të, në fund pësoi disfatë nga Pelisteri me rezultatin 1:2

 

LPFM, Java XXI
E diel:
Shkëndija – Shkupi 0:0
Pobeda – Vardari 2:1
Bregallnica – Sileksi 3:3
Makedonija Gj.P – Pelisteri 1:2
E shtunë:
Rabotniçki – Renova 0:0

Leave a Reply