Goblen Junior shënon fitoren historike, mundi Teteksin në Tetovë

Goblen Junior gjatë ditës së sotme ka shënuar një fitore historike, që do të mbahet mend dhe do të shkruhet në historinë e këtij klubi, njofton “infOSport.mk”.

Skuadra kumanovare që këtë vit pas shumë tentativave arriti që të ngjitet në Ligën e Dytë – Perëndim, gjatë ditës së sotme ka realizuar fitoren e parë, duke mundur Teteksin në transfertë me rezultatin minimal 1:0.

Ishte kjo vetëm ndeshja e javës së dytë, teksa në ndeshjen e parë të zhvilluar në shtëpi skuadra kumanovare kishte barazuar 1:1 me Struga Trim Lumin.

Ndryshe golin e vetëm dhe të fitores në përballjen e zhvilluar në Tetovë përballë Teteksit për Goblen Junior e kishte realizuar Gentian Pajaziti në minutën e 23-të. Është ky një paralajmërim i mirë për një sezon të mbarë për ekipin nga Karadaku, që javën e ardhshme në terren vendas do të mirëpret Pelisterin.

Leave a Reply