Hidhet shorti i ndeshjeve gjysmëfinale të FA Kupës, ja me kë do të luaj Siti!

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të FA Kupës angleze. Skuadra e Mançester Sitit, që njëherit konsiderohet edhe si favoriti kryesor për të rrëmbyer këtë trofe, për kundërsharë do të ketë skuadrën e Brajtonit, ndërkohë në gjysmëfinalen tjetër do të përballen Uatfordi dhe Vulverhemptoni.

Ndeshjet gjysmëfinale në program janë me datë 6 prill, teksa finalja e madhe do të zhvillohet me 18 maj në stadiumin “Uembli”.

 

Leave a Reply