Gunesh: E merituam fitoren

Shqipëria e nisi me humbje fushatën eliminatore për Kampionatin Evropian Euro 2020 duke u mundur nga Turqia në Shkodër me rezultat 2:0.

Trajneri i Turqisë, Senol Gunesh, foli për “Supersport” pas fitores ndaj Shqipërisë, ku deklaroi:

“Ekipi që e kërkoi më shumë fitoren ishim ne. Ishte një ndeshje e egër. Edhe Shqipëria kërkoi fitoren, por pasi shënuam golin, e morëm në kontroll lojën”, tha Gunes.

“Shqipëria ka lojtarë të mirë, dhe do jetë një kundërshtar i fortë. Ne e kontrolluam lojën, dhe morëm rezultatin pozitiv”, potencoi Senol Gunesh.

Leave a Reply